Bagażówka – na co zwracać uwagę?

Przeprowadzka zawsze wiąże się z szukaniem firmy transportowej. Żeby zapakować wszystkie meble, sprzęty, ubrania i drobiazgi nie wystarczy nam mały samochód osobowy. Tu potrzeba dużego auta dostawczego. W każdym większym mieście można znaleźć wiele firm oferujących takie usługi. Jednak jak wybrać najlepszą?

Bagażówka o dobrej opinii

bagażówkaJest kilka rzeczy na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Przede wszystkim warto sprawdzić czy dana bagażówka w Trójmieście posiada dobre opinie. Zasięgnąć rady można zarówno rodzinę i znajomych, jak i poszukać informacji w internecie na forach i stronach. Jedna negatywna opinia o niczym nie świadczy, ale jeśli widzimy że złe opinie przeważają to lepiej taką bagażówkę omijać z daleka. Druga kwestia to flota samochodowa. Im większe samochody mamy do dyspozycji tym większa szansa, że wszystkie rzeczy można będzie przewieźć za jednym transportem. Kilka kursów zdecydowanie nie byłoby korzystne z punktu widzenia finansowego. Duży samochód ułatwia także dopasowanie mebli i kartonów, które nie będą musiały być wpychane na siłę i ustawione w wielopoziomowych kondygnacjach. Trzecia kwestia to opłaty. Jedne firmy pobierają je za liczbę przejechanych kilometrów, a inne od godziny pracy. Każda z tych opcji ma wady i zalety. Trzeba sprawdzić jak daleko jest nasze nowe lokum i jak szybko się tam jedzie.

bagażówkaCzasem poza miasto można szybciej dojechać niż przebijać się przez centrum. Należy jednak mieć na uwadze, że niektóre bagażówki doliczają sobie dodatkową opłatę za jazdę poza konkretne miasto. Czwarta kwestia to liczba osób zatrudnionych. Przy zamówieniu bagażówki czasem mamy dostępne opcje, takie jak auto z kierowcą, czy auto z ładowaczami. Są to opcje droższe, jednak bardziej wygodne. Jeśli mamy znajomych którzy nam pomogą z wnoszeniem rzeczy to nie ma problemu, jednak w przeciwnym razie lepiej jest wybrać pomoc ładowaczy, którzy szybko i sprawnie poradzą sobie ze wszystkim. Piąta kwestia to przewóz rzeczy nietypowych. Mogą to być rzeczy wielkogabarytowe, czy bardzo ciężkie, takie jak zabytkowa komoda, fortepian, czy wielki telewizor. Ważne jest to, czy bagażówka dysponuje sprzętem który pomoże wynosić i ładować wspomniane rzeczy, jak również czy transport jest ubezpieczony.

To warunek niezbędny przy wartościowych rzeczach. Wystarczy chwila nieuwagi i wszystko może się zniszczyć. Reasumując, wybór dobrej bagażówki nie jest prosty, ale warto poświęcić na niego trochę czasu. Dzięki temu podejmiemy właściwą decyzję i nie będziemy się obawiali o bezpieczne transportowanie naszych rzeczy.