Cechy fotelików samochodowych marki Espiro

foteliki samochodowe espiro

Każdy rodzic chciałby zapewnić swojemu dziecku komfort i bezpieczeństwo podróżowania. Aby było to możliwe, konieczny jest wybór fotelika samochodowego odpowiednio dopasowanego do malucha i do samochodu, którym będzie podróżował. Ciekawą propozycją są foteliki samochodowe espiro.

Foteliki i ich montaż

foteliki samochodowe espiroMarka Espiro należy do Baby Design Group i charakteryzuje się produktami o wysokiej jakości. Foteliki marki Espiro zyskały uznanie wśród wielu rodziców. Znajdziemy wśród nich modele dla trzech grup wagowych: od 9 do 18kg, od 15 do 25kg, od 22 do 36kg. Wiele modeli fotelików Espiro zawiera trzy- lub pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa zapewniające najlepszą jakość zapinania dziecka. Wyposażone są one w ochraniacze, które uniemożliwiają ich zsunięcie się z ramion dziecka, chronią jego delikatną skórę przed otarciami, a także uniemożliwiają zabrudzenie pasów śliną dziecka. Regulacja wysokości zagłówka (a przy tym i długości pasów) umożliwia komfortową jazdę każdemu małemu pasażerowi, niezależnie od jego wieku. Pasy bezpieczeństwa wyposażone są w klamrę szwedzkiej marki Holmbergs, która ułatwia szybkie zapinanie i odpinanie pasów. W modelu Kappa można również regulować pozycję oparcia (pięć pozycji), dzięki czemu śpiące dziecko zyska komfort, a jego głowa nie będzie opadała do przodu.

foteliki samochodowe espiroW modelu tym zastosowano też podwójne zabezpieczenie głowy dzięki zastosowanie dodatkowych warstw energochłonnych na zagłówku. Warstwy te mają za zadanie absorbować energię w trakcie zderzenia. W niektórych modelach fotelików marki Espiro są ergonomiczne podłokietniki i przydatny uchwyt na kubek. W zależności od wieku dziecka można montować foteliki samochodowe Espiro tyłem lub przodem do kierunku jazdy. Warto pamiętać, że dzieci powinny być jak najdłużej przewożone w foteliku zamontowanym tyłem do kierunku jazdy (a przynajmniej do czwartego roku życia). Montaż fotelików marki Espiro jest szybki i intuicyjny (zajmuje jedynie kilka minut). W ofercie producenta znajdują się foteliki wyposażone w system montowania Isofix, najprostszy i najbezpieczniejszy współcześnie system mocowania fotelika w samochodzie. Wszystkie foteliki samochodowe dla dzieci marki Espiro uzyskały niezbędną homologację ECE R44/04, która jest gwarancją bezpieczeństwa zgodnie z europejskimi normami.

Poza spełnianiem wymogów bezpieczeństwa, foteliki Espiro cechują się nowoczesnym designem i szeroką gamą kolorystyczną. Produkty marki Espiro od wielu lat współpracują z Instytutem Matki i Dziecka czy Przemysłowym Instytutem Motoryzacji, aby przekazywać rodzicom sprawdzone i bezpieczne dla ich pociech produkty wysokiej jakości i w rozsądnej cenie.