Co wymienić w tłumiku?

Co wymienić w tłumiku?

Tłumiki to jedne z najbardziej awaryjnych elementów samochodów. Jednak nie każdy wie że awaria tłumika nie oznacza tego że mamy go wymieniać. Jest wiele elementów w tłumiku, które są do wymienienia osobno, ale nie zawsze wiemy co wymienić.

Jak naprawić zepsuty tłumik?

Blacharstwo lakiernictwoNie warto oddawać samochodu do zakładu działającego w branży blacharstwo lakiernictwo, ponieważ jak to firma będą chcieli zarobić i od razu zaproponują nam wymianę całego układu wydechowego. Jest to po prostu łatwiejsze, ale jednocześnie i droższe. Naprawa tłumika może kosztować nas kilkadziesiąt złotych, ale jeżeli jest bardziej skomplikowana to koło dwustu złotych, a wymiana kosztuje ponad pięćset złotych. Jednak żeby naprawić taki tłumik, to trzeba wiedzieć co naprawić. Na pewno trzeba uważać na haki holownicze, które jeżeli się znajdują to mogą nam strasznie przeszkadzać. Nie da się naprawić elementów, których zniszczone jest poszycie. Elementy przerdzewiałe tez nie są do naprawy ponieważ nawet przy spawaniu one i tak pękną i nie będą do u żytku. Tak samo jest z tłumiki warszawa, który jest pęknięty. Ten element zazwyczaj jest zrobiony z aluminium, które źle reaguje na spawanie. Będzie to naprawa chwilowa ponieważ przy wysokiej temperaturze warstwa chroniąca przed rdzą zostaje uszkodzona i przed tą rdzą już nie chroni.

Jak widać naprawa tłumika nie zawsze jest opłacalna, ale warto wiedzieć co można a czego nie można naprawić, ponieważ i tak zawsze wyjdzie to taniej niż naprawa u mechanika, który jak już wspomniałem jak każdy przedsiębiorca chce zarobić, więc na poczekaniu zaproponuje nam całkowitą wymianę tłumika na nowy co jest bardzo kosztowne.

Close Menu