Czym jest malowanie proszkowe i renowacja felg?

malowanie proszkowe

Kupno używanego samochodu lub renowacja obecnego auta, które ma już za sobą wiele przejechanych kilometrów wymaga często przeprowadzenia drobnych napraw lub gruntownych remontów. Niezależnie od wieku pojazdu, jego typu czy marki zawsze warto stawiać na najnowocześniejsze metody, jakie oferują najlepsze warsztaty samochodowe.

Malowanie starych felg

malowanie proszkoweDo jednych z nowszych i zyskujących coraz większą popularność procesów poprawiających jakość i wygląd kół zaliczyć można sprawne i skuteczne malowanie za pomocą specjalistycznego proszku. Można je przeprowadzać też na innych elementach auta. Felgi samochodowe z czasem zużywają się, lecz aby ocenić ich przydatność do dalszego użytkowania warto poradzić się ekspertów z autoryzowanych warsztatów. Często zdarza się bowiem, że wymagają one całkowitej wymiany. W innym przypadku – potrzebne jest np. jedynie pomalowanie specjalistycznymi środkami, które zapobiegną powstawaniu korozji i poprawią wygląd kół na kolejne lata. Wiele polskich firm samochodowych specjalizuje się obecnie w kompleksowej renowacji i regeneracji felg, oferując również atrakcyjne ceny. Do usług naprawczych tego elementu pojazdu zaliczyć można między innymi: spawanie, prostowanie, toczenie, usunięcie lakieru, a także malowanie, lakierowanie czy wymianę felg aluminiowych i stalowych. Tego typu renowacja pozwala przywrócić elementom kół pierwotny wygląd.

malowanie proszkoweMalowanie proszkowe felg w mazowieckim to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą sprawić, by wyglądały one jak nowe. Proces ten rozpoczyna właściwe przygotowanie powierzchni obręczy. Jeżeli felga uległa wcześniej uszkodzeniom, czego efektem jest jej wycięcie lub wgniecenie, to dodatkowo się ją prostuje i przywraca do pierwotnego kształtu. W tym samym czasie z obręczy eliminuje się także rdzę i pozostałości poprzedniego lakieru. Stosowane są do tego różne metody, wśród których prym wiodą: piaskowanie, szkiełkowanie i sodowanie. Dopasowuje się je głównie do materiału, z jakiego była wykonana felga (zazwyczaj są one stalowe lub aluminiowe). Zastosowanie wszelkich nowoczesnych technik chemicznych i mechanicznych gwarantuje gruntowne usunięcie starego lakieru.

W kolejnym kroku nakładana jest farba za pomocą elektrostatycznego pistoletu. Szybki wyrzut cząsteczek farby zapewnia sprawne przeprowadzenie procesu. Po pomalowaniu, felgi umieszczane są w specjalnym piecu który zgrzewa substancję z materiałem, co utrwala cały proces. Wytworzona warstwa jest wysoce odporna na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne. Jest to obecnie w pełni ekologiczna metoda malowania felg.