Drugie życie felg

Drugie życie felg

Felgi z biegiem lat ulegają naturalnym uszkodzeniom, nawet jeśli zostają właściwie i regularnie czyszczone, pojawiają się na nich rysy i rdza. Pomocne bywa zakładanie kołpaków, które co prawda chronią felgi przed uszkodzeniem, ale równocześnie trudniej usuwać brud, który może przyspieszać pojawienie się rdzy, a drobne kamyki i piasek przyczyniają się do zarysowań. Czasem felgi zostają poważniej uszkodzone w wypadkach i w wyniku uderzenia o coś.

W takich sytuacjach, aby uniknąć konieczności ich wymiany, można oddać je do zakładu zajmującego się regeneracją felg. Usługi w takich zakładach obejmują zarówno kwestie naprawy i usuwania większych uszkodzeń, do których wymagane jest spawanie, prostowanie i wypełnianie ubytków, jak i względy estetyczne: piaskowanie w celu wyrównania powierzchni, ponowne malowanie felg, a następnie ich polerowanie.

Odnowione felgi prezentują się nienagannie i jak nowe; jeśli zostaną pomalowane na kolor inny niż standardowy srebrny, mogą całkowicie odmienić wygląd auta. Jednak nawet zwykłe piaskowanie i lakierowanie wystarczą, żeby samochód wyglądał jak nowy.