Jak dobrze podróżować busem?

busy

Dojazd do pracy czy szkoły zwykle zajmuje niewiele czasu. Siedząc w aucie czy autobusie można porozmawiać ze współpasażerami, podziwiać widoki za oknem, czy też słuchać radia. Zwykle człowiek nie zdąży się znudzić, a zanim się nie obejrzy to już jest na miejscu.

Bardzo dobre busy

busy Inaczej jest jednak z podróżami zagranicznymi. Te potrafią trwać nawet kilkanaście godzin, podczas których ma się ograniczone możliwości ruchu czy wypoczynku. Czy można jednak uprzyjemnić sobie taką podróż? Co powinny posiadać dobre busy do Holandii z Elbląga by pasażerowie byli zadowoleni z przejazdu? Na pewno nowoczesne busy muszą posiadać system ogrzewania i klimatyzacji. Wtedy bez względu na pogodę panującą za oknem w pojeździe będzie panowała optymalna temperatura. Nie będzie ani za gorąco, ani za zimno. Coraz częściej w busach pojawiają się telewizory z odtwarzaczami DVD. Dzięki nim kierowca może zafundować pasażerom seans filmowy. Film na DVD mogą wybrać pasażerowie w drodze głosowania, zwykle jest kilka opcji do wyboru. Na przyjemność oglądania filmu wpływa także zaciemnienie okien. Z pozoru wygląda na to że te dwie rzeczy nie mają nic ze sobą wspólnego.

busy Jednak kto chciałby by od ekranu odbijało się światło słoneczne, albo by raziło nas w oczy uniemożliwiając patrzenie się na telewizor? Zdecydowanie możliwość zasłonięcia okien roletami czy zasłonami jest bardzo ważna. Przydaje się także wtedy, kiedy chcemy się zdrzemnąć. Światło słoneczne, czy światła latarni będą nam przeszkadzały w zaśnięciu. Dla osób które wolą czytać książkę ważne będzie, że nad siedzeniem znajdzie się lampka. Za dnia nie ma problemu z czytaniem. W autobusie jest też zawsze oświetlenie główne na przejściu między fotelami. Nie jest ono jednak mocne. Dedykowana lampka będzie zdecydowanie lepszą opcją. By móc w pełni komfortowo podróżować zaleca się zabranie poduszki turystycznej typu rogal ,,owijanej” wokół szyi, można pokusić się także o koc. Dzięki temu możemy się zrelaksować i zasnąć w podróży. Wiadomo że nie będzie to tak komfortowa drzemka jak we własnym łóżku, ale jednak zawsze sen jest niezbędny. Mały kocyk czy poducha nie zajmą wiele miejsca, nie będą też ciężkie.

Podsumowując, w drodze busem do Holandii można wypoczywać na różne sposoby. Można obejrzeć ciekawy film, poczytać gazetę, czy zdrzemnąć się. Wiele osób też korzysta z Internetu w telefonie komórkowym, czy też słucha muzyki na przenośnym odtwarzaczu. Możliwości jest wiele, więc każdy znajdzie taki sposób uprzyjemnienia sobie podróży, jak będzie dla niego najlepszy.