Jakie są sposoby przyciemniania szyb?

przyciemnianie szyb

Przyciemnienie szyb wiąże się przede wszystkim z niebywałym komfortem w czasie jazdy. Warto jednak zlecić montaż folii do przyciemnienia szyb specjalistom, jeśli szyby mają utrzymać ten standard przez kilka następnych lat. Warto mieć świadomość tego, że montaż takiej folii powinien być przeprowadzony przez osobę doświadczoną – raczej odradza się samodzielnych prób jej założenia.

Przyciemnianie szyb od wewnątrz

przyciemnianie szyb Kierowcy decydują się na montaż folii przyciemniających szyby z wielu powodów. Jednym z nich jest na pewno komfort jazdy. Wiąże się go z tym, że redukuje on refleksy i chroni kierowcę przed oślepieniem przez inne pojazdy. Trzeba także wspomnieć o tym, że takie szyby pozwalają utrzymać temperaturę w aucie w czasie zimy. Latem natomiast nie ulegają działaniom promieni słonecznych i nie nagrzewają się tak szybko, a co za tym idzie, w aucie nie panują aż tak wysokie temperatury. Takie folie należy również utożsamiać z dyskrecją, ponieważ dzięki nim nie widać tego, co znajduje się w samochodzie, a więc jest to pewne zabezpieczenie przed ewentualnym rabunkiem. Jednak jedną z najważniejszych zalet folii do przyciemniania szyb jest to, że w czasie wypadku, gdy dochodzi do zbicia szyby, szkło nie ma szans rozejść się w strony, ponieważ w miejscu przytrzymuje je folia. Istnieją dwa sposoby przyciemniania szyb.

przyciemnianie szyb Jedynym z nich jest folia i tak naprawdę to najbardziej popularny sposób, a drugi polega na piecowej metalizacji szkła tlenkiem tytanu i mimo że efekty tego działania są trwałe, to koszt takiej operacji jest dość wysoki. Folie do przyciemniania szyb mogą być czarne oraz w różnych stopniach przyciemniania, najczęściej od 30 do 96%. Folie metalizowane świetnie odbijają ciepło, a stopień ich przyciemniania to 50-95%. Można również zainwestować w folie refleksyjne lub po prostu ochronne (są one bezbarwne). Warto zaznaczyć, że nieinwazyjne przyciemnianie szyb w Bytomiu odbywa się od wewnątrz. Jest to spowodowane tym, że w czasie czynności związanych z pielęgnacją auta nie można jej uszkodzić. Przy kupnie auta warto dowiedzieć się, czy samochód nie ma fabrycznie założonych folii do przyciemniania szyb, ponieważ w razie chęci ich przyciemnienia należy mieć na uwadze panujące przepisy regulujące stopień przyciemnienia. Obecnie należy zapewnić takim szybom przepuszczalność słońca w 70%, a wszelkie odchylenia od wprowadzonych norm mogą wiązać się z mandatem i zabraniem dowodu rejestracyjnego na czas wprowadzenia poprawek zgodnie z przepisami.

Na przyciemnianie szyb w aucie decydują się przede wszystkim osoby, które cenią sobie komfort i bezpieczeństwo w czasie jazdy. Poprawienie założona folia przyciemniająca szyby może pozytywnie wpłynąć nie tylko na wygląd pojazdu, ale przede wszystkim na jego stan techniczny.