Kiedy kupować akumulatory z Wrocławia do auta?

Każdy samochód z czasem się niszczy – uszkodzona karoseria, zdarta tapicerka, a także spalone przewody czy trawiąca auto korozja sprawiają, że należy dokonać naprawy lub zainwestować w nowe części. Jedną z najczęstszych awarii jest niedziałający akumulator, który potrafi odmówić posłuszeństwa zwłaszcza zimą, ale także podczas chłodniejszych dni lata – na przykład w czasie wakacyjnego wyjazdu, po noclegu w górach wysokich, gdzie panuje niższa temperatura niż na nizinach.

Właściwy moment kupna akumulatorów do auta

akumulatoryDobrze zdać sobie sprawę z właściwego momentu i zawczasu wymienić akumulator, na przykład przed wyruszeniem w drogę.  Nowe akumulatory z Wrocławia do auta starczają na wiele lat, podczas których działają bezawaryjnie i nie trzeba sprawdzać stanu urządzenia. Warto wiedzieć, że ta wstępna bezobsługowość baterii jest wspólną cechą zarówno modeli żelowych, jak i ołowiano-kwasowych. Po pewnym czasie jednak warto zbadać ich stan, a przede wszystkim zgodność napięcia ładowania – nie powinno być ono zbyt niskie. Za wysokie napięcie ładowania może z kolei systematycznie przeładowywać akumulator, co prowadzi do jego usterki, tak samo jak niedoładowanie. Największy wpływ na baterię ma spadek temperatury otoczenia, gdyż skutecznie obniża on pojemność urządzenia.

akumulatoryZamarznięty elektrolit rozsadza obudowę akumulatora, dlatego przed pierwszymi mrozami warto sprawdzić stan akumulatora, wykonując przegląd auta. Mechanik doradzi, jak postępować w jego kwestii – czy warto już kupić nowy model, a może stary egzemplarz wytrzyma jeszcze zimę. Niepokojącymi sygnałami może być na przykład gromadząca się wilgoć na wieczku akumulatora. Warto kontrolować także gęstość i poziom elektrolitu, w razie potrzeby dolewając do niego wody, która rozrzedzi płyn zagęszczony w wyniku parowania cieczy. Istotną kwestią jest to, czy akumulator posiada tak zwane magiczne oko, które wskaże jego stan i ewentualną konieczność wymiany (biały lub żółty kolor). Innymi niepokojącymi sygnałami mogą być też problemy z rozruchem. Warto kupować akumulatory z Wrocławia do auta zawczasu, tak aby być przygotowanym do zbliżającego się sezonu jesienno-zimowego bądź też wakacyjnego wyjazdu.

Zwrócenie uwagi na stan baterii pomoże zapobiec późnemu się jej rozładowaniu, w czym istotne będzie tak zwane magiczne oko. Istotny jest też poziom elektrolitu, bowiem wraz z użytkowaniem urządzenia zagęszcza się on, co może doprowadzić do problemów z rozruchem samochodu. Kupując nowy akumulator, warto pamiętać, jak istotna jest pojemność – zbyt niska sprawi, że bateria będzie szybko się rozładowywać.