Pasy transportowe – do czego właściwie służą?

Pasy transportowe – do czego właściwie służą?

W przewozu ładunku należy zadbać o to, by były one przewożone w sposób właściwy oraz bezpieczny. W przypadku złego zabezpieczenia ładunku może dojść do niebezpiecznego wypadku a w konsekwencji nawet do śmierci kierowcy czy też innego uczestnika ruchu drogowego.

Do czego można wykorzystać pasy transportowe?

pasy transportowePasy bezpieczeństwa i wyposażenie adr to to, co powinien posiadać każdy przewoźnik, który przewozi towar niebezpieczny, które zniszczenie mogłoby mieć katastrofalne skutki. Czym są pasy transportowe? Otóż są to specjalne pasy wykonane z materiału, które mają za zadanie zapewnić nam bezpieczeństwo podczas przewożenia niebezpiecznych ładunków. Pasy transportowe występują w różnych rodzajach. Mogą być to zarówno pasy tradycyjne jak i takie z napinaczem. Pasy z napinaczem to jedno z najpopularniejszych pasów bezpieczeństwa. W przypadku tego typu pasów spięcie ładunku jest dosyć proste i gwarantują one dużą stabilność towaru. Pasy transportowe zaraz obok wyposażenia adr i tachografu a także papieru to tachografu są jednymi z najważniejszych składników wyposażenia każdego samochodu dostawczego czy też tira. Gwarantują nam one bezpieczeństwo, które przecież jest bardzo ważne i należy w jak najwyższym stopniu o nie zadbać. Jeśli chodzi o tachografy warto wspomnieć, że dzięki tego typu urządzeniom wiadomo ile przejechał kierowca i podczas przeprowadzonych przez inspekcję transportu drogowego kontroli łatwo jest wyłapać kierowców, którzy jeżdżą więcej niż powinny, co jest przecież karane.

Kary wynoszą około 10 000 złotych, wszystko zależy od wielkości przewinienia. Warto mieć na uwadze, że tego typu urządzenia są potrzebne do zapewnienia nam jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa, które jest rzeczą kluczową – warto więc o nie zadbać.

Close Menu