Przewozy do belgii a architektura i sztuka

Przewozy do belgii a architektura i sztuka

Jeśli myślimy o pięknych zabytkach architektury i sztuki, czy ciekawych muzeach to zazwyczaj myślimy o Atenach, Paryżu, Rzymie, czy choćby Londynie. O Brukseli nikt nie myśli w ten sposób. Tam mogą być dobre czekoladki, frytki z majonezem, czy siedziby unijnych urzędników, ale żeby były tam jakieś ciekawe miejsca do zobaczenia?

Przewozy do Belgii sposobem na zwiedzanie

przewozyOkazuje się, ze jest ich tam wiele, więc każdy miłośnik i pasjonat sztuki znajdzie tam coś dla siebie, a busy radom belgia sprawią, że mamy bardzo dobry środek transportu do samej Brukseli. Jeśli już będziemy na miejscu to co warto tam zobaczyć? Zacznijmy od Wielkiego Pałacu, znajdującego się w samym sercu miasta. Jest to przepiękny budynek, który zachwyci każdego. Mimo wielu uszkodzeń, bombardowań i zniszczeń budynek był kilkakrotnie odbudowywany i przebudowywany, co zresztą widać w jego konstytucji. . Rewelacyjnie wygląda też gotycki budynek ratusza. Strzelista budowla, pięknie oświetlona, sprawia wrażenie bajkowego budynku, jak z filmów. Busy do belgii na pewno się opłacają, choćby po to, żebyśmy zobaczyli te dwa brukselskie zabytki. Poza nimi mamy również liczne budowle poczynając od tych, wybudowanych w wieku XVI, aż do współczesnych budynków, dzięki czemu możemy oglądać przegląd stylów architektonicznych w jednym miejscu, zobaczyć jak zmieniała się architektura i mody w Belgii. Liczne zamki, pałace królewskie i zabytkowe kościoły sprawiają, że mamy w czym wybierać. Przewozy do Belgii to także okazja, żeby zobaczyć Muzeum Sztuki Dawnej, z obrazami mistrzów malarstwa, takimi jak Bruegel, Rubens, czy Bosch. Niewiele jest muzeów w Europie, które mogą się pochwalić obrazami takich znamienity artystów w swojej kolekcji.

W Brukseli mamy także Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Czekolady, czy Muzeum Komiksu, do wyboru do koloru. Później szkoda będzie brać busy Belgia polska, bo jest tam tak pięknie, ze aż nie chce się wyjeżdżać.

Close Menu