Rodzaje folii do oklejania samochodów

oklejanie samochodów

Oklejanie pojazdów stało się modnym sposobem na reklamowanie swojej firmy. Oklejać można motocykle, quady, autobusy i tramwaje. Jednak nie ulega wątpliwości, że najpopularniejsze jest oklejanie samochodów, zarówno tych osobowych, jak i dostawczych. W ten sposób można zapewnić swojemu przedsiębiorstwu dobrą, mobilną reklamę, która w dodatku nie kosztuje wiele. Warto jednak wiedzieć, że do oklejania pojazdów używa się różnych rodzajów folii. Jak wybrać tę najlepszą?

Tanie i sprawne oklejanie aut

 oklejanie samochodów Jeśli interesuje nas tanie, ale fachowe oklejanie samochodów w Poznaniu to powinniśmy postawić na folię monomeryczną. To bez dwóch zdań najtańsza folia. Przede wszystkim stosuje się ją do oklejania samochodów ciężarowych i dostawczych. Dobrze się trzyma płaskich powierzchni. Jej trwałość ocenia się na na około trzy lata. Nie jest to zatem dużo. To dobra inwestycja dla nowych firm, które nie mają jeszcze znaczących środków finansowych na reklamę, czy też nie wiedzą jeszcze jak w przyszłości będzie prezentował się kształt ich firmy. Folię monomeryczną nie wykorzystuje się jednak tylko do oklejania całościowego pojazdów. Można z niej też wycinać litery do oklejania punktowego. To jeszcze tańsza opcja na wykonanie reklamy samochodu. Drugi rodzaj folii to folia polimeryczna. Jak sama nazwa wskazuje wykazuje ona powinowactwo do folii monomerycznej. Jest nieco bardziej elastyczna i trwała. Można ją naklejać nie tyllko na idealnie płaskie powierzchnie, ale też na te delikatnie zaokrąglone np.; tyle drzwi aut dostawczych.

 oklejanie samochodów Taka folia będzie się trzymać na samochodzie nawet przez siedem lat. Najlepszy rodzaj folii to folia wylewana. Jest ona najtrwalsza, najbardziej elastyczna, najlepiej się prezentuje. Można nią oklejać cały samochód. Zawsze dopasuje się do każdego kształtu. Jest ona także wykorzystywana do zmiany koloru karoserii. Warto wspomnieć też o folii one way vision. To specjalna folia naklejana na szyby. Na zewnątrz widać grafikę, a od wewnątrz materiał z mnóstwem drobnych otworków. W ten sposób folia przepuszcza światło i nie utrudnia widzenia kierowcy. Taką folię często można zauważyć także na szybach autobusów i tramwajów. Można nią oklejać tylne i boczne szyby.

Podsumowując, jest wiele rodzajów folii które służą do oklejania samochodu. Są folie bardziej trwałe, wylewane, jak i te tańsze, monomeryczne. Warto zaznaczyć, że nie trzeba decydować się na calościowe oklejanie pojazdu, zawsze można wybrać oklejanie punktowe. Będzie dużo tańsze, a także będzie dobre wyglądało i służyło reklamie firmy.