Skutki kupowania podejrzanego adBlu

Skutki kupowania podejrzanego adBlu

Mieszkałem w niewielkim miasteczku położonym niedaleko Puław. Kupiłem wraz z rodziną domek na osiedlu domków jednorodzinnych, ale wraz z nim w pakiecie dostałem nieznośnego sąsiada. Miał on tendencję do urządzania przyjęć ze znajomymi w ogrodzie w środku tygodnia i lubił zabierać z mojego podwórka różne rzeczy.

AdBlu zmniejsza emisję niebezpiecznych związków

adbluZdarzało mu się podprowadzić mi kosiarkę lub walec do ugniatania ziaren trawy. Ostatnio oznajmił wszem i wobec, że założył firmę trudniącą się transportem ciężarowym. Sąsiad, noszący piękne imię Zdzisław, był typem drobnego cwaniaczka, który zawsze szukał sposobów, żeby oszczędzić i zarobić przy najmniejszym nakładzie pracy. Niestety, zemściło się to na nim. Samochody ciężarowe mają zbiorniki adblu, dzięki którym zmniejsza się emisja niebezpiecznych związków azotu do atmosfery. Płyn noxy adblue to roztwór moczniku, który reaguje z produktami pracy silnika diesla i zmienia je w czysty azot i wodę. Sąsiad cwaniaczek stwierdził, że noxy adblue jest zbyt drogi, żeby go kupować normalnie, więc zaczął sprowadzać go z jakiegoś niepewnego źródła, pewnie ktoś produkował go chałupniczo. Na początku było dobrze, interes się kręcił, rozklekotane ciężarówki woziły ten swój towar, Zdzisław zarabiał i się radował.

Częstotliwość organizowania głośnych imprez w jego ogrodzie zauważalnie się zwiększyła. W końcu jednak używanie adblue z niepewnego źródła się na nim zemściło – toksyczne dodatki od samozwańczych specjalistów wyżarły mu wszystkie katalizatory w ciężarówkach i uszkodziły koncertowo silniki.