Tania wypożyczalnia busów, Lufthansa i wycieczka szkolna

lufthansa

Szkoła w której pracowałam zawsze była bardzo bogata. Znajdowała się w jednej z najlepszych dzielnic na terenie Bydgoszczy. Raz w roku nauczyciele mieli organizować zagraniczną wycieczkę dla najlepszych uczniów.

Lufthansa na wycieczkę szkolną?

lufthansaTym razem organizacja przypadła właśnie mi. Ja zawsze lubiłam takie wyzwania. Jako nauczycielka historii znałam ciekawe miejsca w całej Europie i nie tylko. Tym razem przygotowałam dla nich kilka propozycji. Jednak rodzice na wywiadówce jednogłośnie stwierdzili, że najlepszym miejscem będzie Malaga. Sprawa była załatwiona i musiałam zacząć ciężki proces organizacji. Na początku patrzyłam na ofertę jaką miała Lufthansa. Niestety lotnisko znajdujące się w Bydgoszczy nie oferowało aż tak dalekich lotów. Musieliśmy wybrać autokary. Najlepsza wypożyczalnia busów była zarazem najtańsza. Bardzo miły właściciel od razu ustalił wszelkie możliwe szczegóły. Byłam bardzo zadowolona, ponieważ dzieci mogły liczyć na transport w samym mieście. Wynajem autobusów był bardzo powszedni. Jednak w dalekie trasy nikt tak naprawdę się nie wybierał. Teraz musiałam poszukać przewodnika w biurze podróżny. Z tym nie było żadnego problemu. Po rozmowie z naszą dyrekcją przedstawiłam cały przewóz osób i pokazałam plan przygotowany przez biuro. Nasz nocleg znajdował się w hotelu przy brzegu morza. Hiszpania jest bardzo ciepłym państwem i można tam odpocząć o każdej porze roku.

Na miejscu mieliśmy zwiedzić starą latarnię morską. Podobno krążyły o niej różnego rodzaju legendy. Również warto było zobaczyć ruiny twierdzy wybudowanej przez Rzymian. Jako nauczycielka historii chciałam odwiedzić niedokończoną katedrę, która jest bardzo obszerna.