Tanie tankowanie dwa kroki od domu?

Tanie tankowanie dwa kroki od domu?

Nie, tekst nie będzie o nowej sieci stacji paliw, ale o stacjach paliw jak najbardziej.

Każdy narzeka na ceny paliwa, które w naszym kraju osiągały już absurdalne pułapy, tworząc z jazdy samochodem luksus, nie część codziennego życia. W takich sytuacjach kierowcom pozostaje czekanie, aż ceny paliw spadną i ewentualne ograniczanie jazdy do minimum… Na pewno?

Możliwość posiadania własnego zapasu paliwa jest dziś dostępna dla każdego. Zbiorniki na paliwo różnych firm posiadają różną pojemność, ale raczej zbliżone parametry dotyczące bezpieczeństwa paliwa i dostępu do niego. Ułatwieniem jest możliwość kontroli na bieżąco zawartości, a do tego taki zbiornik można zabrać ze sobą w podróż – o ile ktoś, rzecz jasna, ma techniczną możliwość przewiezienia kilku tysięcy litrów.

Dlaczego warto wydać na zbiornik, skoro sam jego koszt może sprawić, że inwestycja zwróci się po latach? Osobiście jestem zdania, że czasu zwrotu inwestycji nie sposób przewidzieć. Problemy na światowym rynku paliw, na które nie mamy najmniejszego wpływu, sprawiają, że ceny paliw mogą się znacznie zmienić z dnia na dzień. Owszem, koszt zakupu paliwa do pełnego zbiornika jest bardzo duży, ale warto pomyśleć o sytuacji, gdy cena nagle gwałtownie wzrośnie, a paliwo nie tylko będzie pod ręką, co ograniczy kwestie podróży do tankowania, ale również okaże się wyraźnie tańsze niż to, co jest dostępne na stacji. Zbiornik na paliwo wydaje się dość rozsądną inwestycją na lata, a do tego zapewnia niezależność od stacji paliw, kryzysów i tak dalej.

tankowanie