Transport motocykli – ważne informacje

Transport motocykli – ważne informacje

Coraz więcej osób decyduje się na rezygnację z czterech kółek i przesiada się na motocykle. Motor zajmuje mniej miejsca, nadaje się lepiej do poruszania się po wąskich, miejskich uliczkach, jest tańszy w zakupie, jak i w utrzymaniu. Jednak nadal zakup nowego motocykla nie jest małym wydatkiem.

Dobra metoda transportu motocykli

transport motocykli Można jednak kupić motor używany, szczególnie taki sprowadzany z zagranicy. Wtedy jego cena może być nawet o połowę niższa, nić cena za nowy pojazd. To bardzo kusząca perspektywa. Jednak nadal pozostaje kwestia transportu i zapłaty za niego. Można zawsze polecieć do Wielkiej Brytanii i wrócić motocyklem. Jednak koszty benzyny będą z pewnością znaczne, a jazda po nieznanej trasie tak daleko sprawi, że zajmie to nam kilkanaście do kilkudziesięciu godzin z przystankami. Trzeba brać wolne w pracy, czy nastawić się na długą podróż i bycie zmęczony przez weekend. Dlatego też dobrą opcja będzie transport motocykli z anglii do polski organizowany przez profesjonalną firmę transportową. Taki przewóz motocykla z Wielkiej Brytanii będzie kosztował jakieś kilkaset złotych. Nie jest to jednak tak drogo, biorąc pod uwagę, że nie płacimy za benzynę, a transport organizowany jest w trybie door-to-door, czyli od drzwi do drzwi.

transport motocykliMotor zostanie nam dostarczony prostu do domu. Ponadto, firma transportowa zadba o to, by transport motocykli z anglii do polski został wykonany w sposób bezpieczny. Motor zostanie dobrze ,,przymocowany” do podłoża. Wykorzystuje się do tego pasy transportowe, wykonane z mocnego tworzywa, zakończone metalowymi, solidnymi hakami. Motor w transporcie nie ma prawa się ruszać. Warto jest ustawić motor na podwyższeniu i nie bezpośrednio przy ściance samochodu, żeby w przypadku gwałtownego hamowania lub skręcania kierownica czy koła się nie obijały się o ściany. Warto zaznaczyć, że transport profesjonalny jest zawsze ubezpieczony zarówno od wypadku, jak i od kradzieży. Dlatego też w jeśli zdarzy się jakaś niefortunna sytuacja to uda się nam odzyskać pieniądze za przewożony motocykl. Nie musimy też sami się martwić o takie ubezpieczenia i zabezpieczenia motocyklu. Wybór firmy transportowej sprawia, że przewóz jest bezproblemowy, a my nie przejmujemy się niczym.

Jedyne co musimy zrobić to zlecić przewóz z punktu A do punktu B, zapłacić i oczekiwać na dostarczenie nam motocykla. W ten sposób nawet następnego dnia (w zależności od tego jak często organizowane są przewozy) możemy cieszyć się naszym upragnionym motocyklem. Nie można nie zastanowić się nad tak dobrą alternatywą.

Close Menu