Transport motocykli – ważne informacje

transport motocykli

Coraz więcej osób decyduje się na rezygnację z czterech kółek i przesiada się na motocykle. Motor zajmuje mniej miejsca, nadaje się lepiej do poruszania się po wąskich, miejskich uliczkach, jest tańszy w zakupie, jak i w utrzymaniu. Jednak nadal zakup nowego motocykla nie jest małym wydatkiem.

Dobra metoda transportu motocykli

transport motocykli Można jednak kupić motor używany, szczególnie taki sprowadzany z zagranicy. Wtedy jego cena może być nawet o połowę niższa, nić cena za nowy pojazd. To bardzo kusząca perspektywa. Jednak nadal pozostaje kwestia transportu i zapłaty za niego. Można zawsze polecieć do Wielkiej Brytanii i wrócić motocyklem. Jednak koszty benzyny będą z pewnością znaczne, a jazda po nieznanej trasie tak daleko sprawi, że zajmie to nam kilkanaście do kilkudziesięciu godzin z przystankami. Trzeba brać wolne w pracy, czy nastawić się na długą podróż i bycie zmęczony przez weekend. Dlatego też dobrą opcja będzie transport motocykli z anglii do polski organizowany przez profesjonalną firmę transportową. Taki przewóz motocykla z Wielkiej Brytanii będzie kosztował jakieś kilkaset złotych. Nie jest to jednak tak drogo, biorąc pod uwagę, że nie płacimy za benzynę, a transport organizowany jest w trybie door-to-door, czyli od drzwi do drzwi.

transport motocykliMotor zostanie nam dostarczony prostu do domu. Ponadto, firma transportowa zadba o to, by transport motocykli z anglii do polski został wykonany w sposób bezpieczny. Motor zostanie dobrze ,,przymocowany” do podłoża. Wykorzystuje się do tego pasy transportowe, wykonane z mocnego tworzywa, zakończone metalowymi, solidnymi hakami. Motor w transporcie nie ma prawa się ruszać. Warto jest ustawić motor na podwyższeniu i nie bezpośrednio przy ściance samochodu, żeby w przypadku gwałtownego hamowania lub skręcania kierownica czy koła się nie obijały się o ściany. Warto zaznaczyć, że transport profesjonalny jest zawsze ubezpieczony zarówno od wypadku, jak i od kradzieży. Dlatego też w jeśli zdarzy się jakaś niefortunna sytuacja to uda się nam odzyskać pieniądze za przewożony motocykl. Nie musimy też sami się martwić o takie ubezpieczenia i zabezpieczenia motocyklu. Wybór firmy transportowej sprawia, że przewóz jest bezproblemowy, a my nie przejmujemy się niczym.

Jedyne co musimy zrobić to zlecić przewóz z punktu A do punktu B, zapłacić i oczekiwać na dostarczenie nam motocykla. W ten sposób nawet następnego dnia (w zależności od tego jak często organizowane są przewozy) możemy cieszyć się naszym upragnionym motocyklem. Nie można nie zastanowić się nad tak dobrą alternatywą.