Wypożyczonym samochodem na wycieczkę

kierowca

Wynajem samochodu na kilka dni lub weekend, który planujemy spędzić na wyjeździe z przyjaciółmi to świetne i oszczędne rozwiązanie, gdy nie dysponujemy własnym samochodem. Jadąc w kilka osób na wycieczkę, dzielimy koszty i płacimy mniej. Jak zorganizować udany wyjazd grupowy wypożyczonym samochodem?

kierowcaPodstawowa sprawa to oczywiście odpowiednio dopasowany do naszych potrzeb samochód. Wycieczka w kilka osób zakłada większy pojazd z pojemnym bagażnikiem i przestrzenną swobodą dla kierowcy i pasażerów. Przeglądając oferty wybranej wypożyczalni, skupiajmy się więc na dużych modelach o odpowiedniej liczbie miejsc. Miejmy na uwadze również długość naszej trasy w obie strony oraz jak często w ogóle mamy zamiar siedzieć za kółkiem. Im dłuższa trasa, tym większe spalanie, więc może w takiej sytuacji warto pomyśleć o aucie napędzanym dieslem? Większa ekonomia w czasie jazdy to więcej gotówki w naszym portfelu, którą zaoszczędzimy na paliwie. Nie bez znaczenia jest również teren, po którym zamierzamy jeździć. Jeśli szykuje się nam jazda w trudnych terenowych warunkach, weźmy pod uwagę wysokość podwozia, koła oraz jakość opon. Gdy już zdecydujemy się na konkretny pojazd, ustalamy z wypożyczalnią termin oraz miejsce odbioru auta. I tu niezwykle ważna informacja. Jako klienci wypożyczalni mamy możliwość zadecydować, gdzie odbędzie się podpisanie umowy i przejęcie samochodu.

wycieczka samochodemTo ogromne udogodnienie, z którego warto korzystać. Przedstawiciel zjawi się w dowolnym punkcie w obrębie miasta. Może to być siedziba wypożyczalni, adres naszego zamieszkania lub jakakolwiek inna lokalizacja. Jadąc z przyjaciółmi, warto więc przemyśleć, z którego miejsca najwygodniej będzie rozpocząć wycieczkę. Weźmy pod uwagę godzinę spotkania z przedstawicielem wypożyczalni i związane z tym ewentualne korki, roboty na drogach itp. Wybierając właściwą lokalizację, możemy zaoszczędzić sobie stresu i czasu. W przypadku Trójmiasta, można wyróżnić jeden charakterystyczny punkt, do którego dojeżdża niemal każda wypożyczalnia samochodów Gdańsk Lotnisko Najtaniej wynajmiemy w tym nadmorskim mieście takie modele jak Opel Corsa, Renault Clio czy Volkswagen Touran. Ten ostatni siedmioosobowy to idealny samochód na grupowy wyjazd. Przed oddaniem auta do wypożyczalni, pamiętajmy, by uzupełnić paliwo, aby jego ilość wynosiła tyle, ile w momencie, gdy podpisywaliśmy umowę. Warto również upewnić się, że pojazd jest czysty, zarówno w środku, jak i na zewnątrz. W razie potrzeby, odkurzmy go i umyjmy.

Weekendowy wyjazd na wieś czy do innego większego miasta wynajętym autem będzie oszczędną i zadowalającą inwestycją. Przy niedużym nakładzie sprawnie i bezpiecznie dostaniemy się do wybranego miejsca. Samochód pochodzący od sprawdzonej i rzetelnej wypożyczalni to gwarancja jazdy najwyższej klasy.