Zalety powłok ceramicznych

powłoki ceramiczne

Każdy właściciel auta chce, by wyglądało ono jak najlepiej przez jak najdłuższy czas. W związku z tym warto przede wszystkim działać profilaktycznie i zabezpieczyć auto, tak by zawsze wyglądało jak nowe. Samo mycie auta zdecydowanie nie wystarcza. Szczególnie że lakier z czasem mimo polerowania będzie wyglądał coraz gorzej, ponadto karoserię łatwo można zarysować. Jak temu zapobiec?

Powłoki zabezpieczające lakier

 powłoki ceramiczneProfesjonaliści polecają wytrzymałe powłoki ceramiczne w Gdańsku. Całą karoserię pokrywa się cienką warstwą ceramiczną, która zabezpiecza lakier nawet na trzy lata. Jakie ma ona zalety? Przede wszystkim karoseria będzie piękna, błyszcząca, zawsze będzie wyglądała jak nowa. Takie auto nawet po kilku latach intensywnej jazdy będzie się prezentowało tak dobrze, jak wtedy kiedy wyjechało z salonu. Na pewno powłoki ceramiczne znacząco wpływają na estetykę pojazdu. Jednak głównym celem nakładania powłok jest oczywiście zabezpieczenie lakieru. Ceramiczna warstwa chroni przez odbarwieniami i matowieniem lakieru, które powstaje na skutek codziennej eksploatacji pojazdu, jak również nieumiejętnego mycia i polerowania karoserii. Nierównomierny kolor i blask lakieru sprawiają, że samochód wygląda na zaniedbany i starszy niż jest w rzeczywistości. Powłoki ceramiczne chronią też przez zarysowaniami. Nowoczesne lakieru pozbawione są wielu utwardzaczy, które zostały wyeliminowane ze względu na swoją szkodliwość.

 powłoki ceramicznePrzez to lakier jest bardziej ,,miękki” i podatny na zniszczenie. Warstwa ceramiczna utwardza lakier, przez to staje się on bardziej odporny na różne uszkodzenia mechaniczne. Kolejna kwestia to ułatwienie czyszczenia. Gładka powłoka ceramiczna tworzy warstwę hydrofobową, czyli odpychającą wodę. Przez to na karoserii nie tworzą się zacieki od deszczu. Lakier jest też zabezpieczony przed działaniem soli drogowej (używanej do posypywania lodu zimą), kurzu i błota, czy ptasich odchodów, które niszczą karoserię. Takie zanieczyszczenia także wpływają na blask i strukturę lakieru. Powłoka ceramiczna sprawi, że żadne uszkodzenia nie zniszczą naszego samochodu.

Kończąc rozważania, warto jest zainwestować w powłoki ceramiczne. Dzięki nim lakier będzie gładki, błyszczący, a także zabezpieczony przed uszkodzeniami. Pojazd z dobrze zachowanym lakierem będzie wyglądać jak nowy, a dodatkowo nie trzeba martwić się o zarysowania i zmatowienia na lakierze. Powłoki ceramiczne na pewno dobrze nałożą pracownicy firm zajmujących się auto detailingiem. Dzięki temu zyskamy pewność, że całość jest profesjonalnie nałożona.