Czy warto wynająć samochód?

Czy warto wynająć samochód?

W każdym dużym mieście znajdzie się co najmniej kilka wypożyczalni samochodów. Czy warto z nich korzystać? Okazuje się, że jest to rozwiązanie, które chwali sobie wiele osób, ale i firm.

Wynajem samochodu na dłuższy czas – zalety

wynajem samochodówJeśli chodzi o osoby prywatne, dużym zainteresowaniem cieszy się wynajem pojazdu na ślub – goście korzystają z tej opcji, jeżeli nie mają znajomego kierowcy, który mógłby ich zawieźć na uroczystość, a intensywna zabawa na weselu bez odmawiania sobie niczego, może sprawić, że nie będziemy chcieli kierować własnym pojazdem podczas powrotu do domu. To dlatego goście weselni często decydują się na wynajem samochodu wraz z kierowcą. Również para młoda, która chce dobrze prezentować się w drodze między kościołem a salą weselną, często wybiera luksusowe auto z oferty wypożyczalni samochodów. Wynajem krótkoterminowy, jak i wynajem długoterminowy samochodów w Warszawie zawsze oferuje tylko pojazdy, które swoim wyglądem nie odbiegają od aut stojących na ekspozycji w salonie – są równie czyste i połyskliwe. Samochód na wesele zostaje oczywiście odpowiednio przyozdobiony, aby wyróżniał się spośród innych.

wynajem długoterminowy samochodówPrywatni użytkownicy decydują się na wynajem samochodu także wtedy, gdy po prostu nie mają własnego auta, a pilnie potrzebują szybko dostać się w jakieś miejsce. Ciekawą opcją jest też wynajem długoterminowy samochodów w Warszawie. Takie rozwiązanie stosują firmy, na których wyposażeniu znajduje się zbyt mało samochodów służbowych i akurat dana osoba nie ma do dyspozycji pojazdu, którym mogłaby dostać się na spotkania biznesowe. Wynajem długoterminowy stanowi alternatywę dla kupna nowego pojazdu. Wśród zalet takiego wynajmu wymienia się to, że klient nie ponosi żadnych kosztów związanych z ubezpieczeniem pojazdu, także z jego serwisem. Miesięczna cena wynajmu to stały koszt oraz opłaty za eksploatację – a więc paliwo czy uzupełnianie płynów. Umowę na wynajem długoterminowy można bardzo często podpisać od ręki – dla wielu wypożyczalni nie mają znaczenia Twoje dokumenty finansowe z ZUS-u czy US. Ważne, byś co miesiąc regularnie spłacał wynajmowany samochód. Cena wynajmu może się różnić w zależności od długości umowy – to znaczy, jeśli wynajmiemy pojazd na przykład na 6 miesięcy, wówczas za każdy miesiąc zapłacimy mniej, niż gdybyśmy zdecydowali się na ten sam pojazd na krótszy okres czasu.

Do wynajmu długoterminowego wypożyczalnie przeznaczają samochody z wszystkich klas – to auta z grupy A, C, D, E, jak i auta sportowe, luksusowe czy minivany. Pamiętajmy o tym, że przez cały okres eksploatacji powinniśmy dbać o wynajmowany samochód, aby zwrócić go w bardzo dobrym stanie – zarówno jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, jak i stan techniczny.