Czy warto wypożyczyć auto?

Czy warto wypożyczyć auto?

Na rynku powstaje coraz więcej firm oferujących wypożyczanie aut. Wynajem dotyczy samochodów osobowych, dostawczych czy aut luksusowych. Usługa pożyczenia może być na kilka godzin, na kilka lub kilkanaście dni, na kilka miesięcy czy na specjalne okazje, jak na przykład ślub czy wieczór panieński lub kawalerski.

Auto zastępcze z wypożyczalni

wypożyczalnia samochodówO zaletach wypożyczania samochodów mówi się wiele. Na polskich ulicach można spotkać wiele aut posiadających reklamę lub znacznik, że to konkretne auto jest z wypożyczalni samochodów. Każda firma ma swojej ofercie szeroką flotę samochodową. Posiadają wiele modeli samochodowych, wiele roczników, nawet te najnowsze, różne rodzaje dopasowane do potrzeb każdego i szeroką gamę kolorystyczną. Warunki wypożyczenia uzależnione są od ilości czasu na jaki chce się wynająć oraz od wyboru modelu i rocznika samochodu. Większość firm zapewnia wszystkie potrzebne ubezpieczenia oraz daje gwarancję, że w razie kolizji auta lub w razie nieplanowanej stłuczki, wypożyczalnia samochodów dostarczy nowy samochód zastępczy. Jeśli chodzi o wypożyczenie długoterminowe samochodów, to jest to zdecydowanie lepsza opcja aniżeli w przypadku leasingu. Długoterminowy nie obciąża przedsiębiorstw wynajmujących oraz nie ma wpływu na zmniejszenie zdolności kredytowej.

wypożyczalnia samochodówPonadto, jeśli chodzi o osoby prywatne wiele osób marzy o posiadaniu luksusowego auta, usłyszeniu niepowtarzalnego ryku silnika czy osiągnięcia setki w kilka sekund, jednak większość nie ma możliwości finansowych, aby spełnić to marzenie. Dzięki takim firmom oferujących tego typu usługi marzenie jest w zasięgu ręki i można chociaż przez jakiś okres poczuć się jak jedyni właściciele tego luksusu. Do innej grupy osób pożyczających auta należą osoby, które chcą przed zakupem sprawdzić jak działa samochód, czy jest dla niego wygodny, czy posiada wystarczającą ilość funkcji, czy spełnia wszystkie wymagania. Większość salonów oferuje jazdę próbną, jednak jeżdżenie przez minimum kilka dni i na różnych trasach może dać większą możliwość sprawdzenia konkretnego samochodu. Ostatnią zaletą wynajmu na jakiś okres jest pomoc techniczna w razie potrzeby. Wobec tego nie trzeba się martwić niczym innym, jak uzupełnieniem baku do paliwa.

Duża elastyczność i duże możliwości, jakie daje wypożyczalnia samochodów jest bezdyskusyjną i niewątpliwą zaletą takich firm. Dowolność zmiany auta, w dowolnej chwili, na jaki się chce oraz swoboda w funkcjonowaniu w ciągu dnia, brak spieszenia się na odjeżdżający tramwaj czy autobus jest przewagą nad brakiem posiadania samochodu, chociaż na jakiś okres.