Czyszczenie parą czy tradycyjne sprzątanie?

Czyszczenie parą czy tradycyjne sprzątanie?

Skuteczne pozbycie się plam i brudu nie musi oznaczać konieczności użycia wody – są rozwiązania o wiele prostsze, które oszczędzają czas, jak i pieniądze. Wśród nowoczesnych opcji sprzątania znajduje się między innymi czyszczenie parą wodną.

Pranie i odkażanie tapicerki

pranie tapicerkiTo rozwiązanie całkowicie ekologiczne, a więc z pewnością spodoba się osobom, które troszczą się o środowisko. Czym różni się sprzątanie za pomocą parownic od tradycyjnego czyszczenia? W tym drugim wypadku, usuwamy jedynie zanieczyszczenia, które znajdują się na wierzchniej warstwie danego materiału – z kolei te bakterie, które wniknęły głębiej, przeżywają. Aby dokładnie wyszorować powierzchnię, użyjemy sporej ilości detergentów – bardzo często jednak taka czystość może być jedynie pozorna. Światło, które odbija się od tapicerki, może sprawiać, że będzie ona wyglądać czysto, jednak za pomocą tradycyjnej metody ręcznego sprzątania nie dostaniemy się do każdego wgłębienia czy trudno dostępnego miejsca – tam dalej obecny będzie brud, choć to zanieczyszczenia zazwyczaj niewidoczne dla ludzkiego oka. Jeżeli nie zależy nam na powierzchownej czystości, zdecydujmy się na pranie tapicerki parą.

pranie tapicerkiParownica podgrzewa niewielką ilość wody do temperatury pow. 140 st. C, w ten sposób tworząc suchą parę. Jest ona rozpylana pod ciśnieniem na powierzchnię poddawaną czyszczeniu. Aby para dokładnie wniknęła w materiałem, jej rozpylanie odbywa się za pomocą szczoteczki – jej delikatne poruszanie się sprawia, że para dostanie się do każdego miejsca. Zaletą parownic jest to, że mogą być stosowane do różnego rodzaju materiałów – producenci zwracają jednak uwagę na to, aby unikać tych powierzchni, które są wrażliwe na gorącą temperaturę. W przypadku jedwabiu, należy zachować szczególną ostrożność – podobnie przy niektórych rodzajach tapicerki z weluru. Wadą może wydawać się koszt parownicy – oczywiście, jeśli zależy nam na prywatnym użytku, będziemy musieli pogodzić się z wysoką ceną, jednak jeżeli nie zamierzamy sprzątać domu za pomocą tego urządzenia, a chcemy jedynie, na przykład, wyczyścić tapicerkę w samochodzie, wówczas lepiej skorzystać z usług firmy, która proponuje pranie tapicerki parą w Szczecinie.

Wiedząc, jak działa parownica, będziemy mieć pewność, że usługa z pewnością zostanie wykonana prawidłowo i przyniesie oczekiwane efekty – dlatego zakup tej usługi z pewnością nie będzie dla nas bolesny. Pranie tapicerki za pomocą pary wodnej jest podstawową usługą proponowaną przez niemal wszystkie firmy specjalizujące się w auto-detailingu.