Długookresowy wynajem aut – czy to dobra opcja?

Długookresowy wynajem aut – czy to dobra opcja?

Wynajem samochodów jest przede wszystkim opcją krótkoterminową. Wykorzystujemy ją kiedy nasz samochód jest w naprawie, czy też po wypadku kiedy nie mamy dostępu do auta zastępczego. Czasem auto wynajmujemy kiedy jedzeni do klienta, w delegację, czy na wakacje, a nie posiadamy własnego pojazdu.

Wynajem aut dla firm

wynajem aut dostawczychRównież samochody dostawcze można wynajmować. Są one przydatne podczas przeprowadzek domów i biur, jak również przy większych zakupach. Jednak możliwy jest wynajmę nie tylko na kilka dni takich samochodów, ale także długookresowy wynajem aut dostawczych w Łodzi. To opcja także dla samochodów osobowych. Podczas gdy wynajem pojazdów na krótki termin trwa najczęściej kilka dni, do kilu tygodniu, wynajem średniookresowy trwa kilka miesięcy, to wynajem długookresowy może trwać nawet kilka lat. Czemu ktoś miałby wynajmować auto na tak długo? Czy nie bardziej opłaca się kupić samochód? W końcu wynajem to nie jest tania sprawa. Kupno pojazdu również nie, ale tutaj zawsze samochód możemy sprzedaż i odzyskać część środków w razie potrzeby. Jakie zalety ma wynajmowanie z wypożyczalni samochodu osobowego lub dostawczego?

wynajem aut dostawczychPrzede wszystkim nie my ponosimy koszty eksploatacji i ubezpieczenia pojazdu. Obecnie obowiązkowe ubezpieczenie OC wynosi nawet kilka tysięcy dla nowych aut. To spora kwota, nawet jeśli może być rozłożona na raty. Jeśli chcielibyśmy dodatkowo mieć ubezpieczenie AC od kradzieży, włamania, czy naprawy to koszta rosną jeszcze bardziej. Do tego dochodzą koszty związane z utrzymaniem samochodu. Są to wymiany części, często kosztujących kilkaset złotych, na przykład tarcze hamulcowe. Ponadto są bardziej ,,codzienne” koszty, takie jak zmiana opon na letnie/zimowe, dolewanie oleju silnikowego, płynu do chłodnicy, płynu do spryskiwaczy. Taki olej to wcale nie jest tania sprawa. W razie wypadku również nie by zajmujemy się sprawami z ubezpieczycielem, tylko załatwia to wypożyczalnia. Jedyne za co musimy płacić to benzyna. Z pewnością zatem wynajem długookresowy jest tańszy niż krótkoterminowy, a do tego opłaty za wynajem są niższe, niż to co byśmy dali za ,,samodzielne” użytkowanie samochodu. W dodatku takie samochodu nie muszą stać u nas w garażu, czy pod firmą. Mogą być w wypożyczalni i stamtąd zabierane, przez co nie martwimy się o ich przechowywanie.

Wynajem aut na długi czas to doskonałe rozwiązanie dla osób, które są w danym mieście tymczasowo, na przykład na kontrakcie dwuletnim, czy też dla firm, które chcą tymczasowo powiększyć swoją flotę i możliwości. Warto zapoznać się z taką opcją.