Etapy auto detailingu

Etapy auto detailingu

Samochód eksploatowany jest codziennie, w związku z czym wraz z upływem czasu traci swój blask, lakier zaczyna wyglądać szaro i auto przestaje robić dobre wrażenie. Nic więc dziwnego, że właścicielom samochodów zależy na tym, aby ich pojazdy znów wyglądały tak jakby dopiero co zostały kupione. Jest to możliwe, jednak taka pielęgnacja musi być kompleksowa, zatem należy przeprowadzić profesjonalny auto detailing.

Jak przebiega auto detailing?

Detailing samochodowy w sklepieProces ten przebiega w kilku etapach, na samym początku przeprowadza się mycie wstępne, do którego można zastosować wysokiej jakości pianę aktywną, którą dostaniemy w dobrych sklepach motoryzacyjnych. Jeśli interesuje nas detailing samochodowy w sklepie internetowym, możemy się uśmiechnąć, ponieważ niskie ceny z pewnością nas pozytywnie zaskoczą. Za taką pianę aktywną o neutralnym PH zapłacimy naprawdę niewiele, a efekty będą zgodne z naszymi oczekiwaniami, oczywiście jeżeli produkt zastosujemy w sposób odpowiedni. Pianę aktywną należy bowiem nanosić od dołu do góry, nie na odwrót. Piana ta ma za zadanie rozpuścić zanieczyszczenia, które następnie spłuczemy za pomocą wody pod ciśnieniem.

Detailing samochodowy w sklepieOczywiście na myciu wstępnym auto detailing się nie kończy, czeka nas jeszcze dokładne mycie wszelkich miejsc nieco trudniej dostępnych na przykład wnęk drzwi, wlewu paliwa czy klamek. W kolejnym etapie należy przeprowadzić mycie nadkoli oraz felg, warto przygotować się i zakupić środki do usuwania nieco cięższych niż błoto zabrudzeń jak na przykład specjalistyczne preparaty do usuwania smoły czy deironizatory pozwalające pozbyć się rdzy. Detailing samochodowy obejmuje także ręczne mycie zasadnicze, podczas którego stosujemy już preparaty takie jak szampony, najlepiej z neutralnym pH, aby nie wpływały negatywnie na stan karoserii a wręcz przeciwnie. Karoseria musi być następnie dobrze wysuszona, a potem należy zadbać o lakier, dokonując jego glinkowania, polerowania oraz woskowania. W efekcie po takim auto detailingu pojazd zaczyna wyglądać z powrotem atrakcyjnie. Jego karoseria jest błyszcząca i cieszy głębią koloru.

Oczywiście wymaga to dużej ilości pracy – cały proces detailingu samochodowego został opisany w kilku krokach, jednak w rzeczywistości zajmuje to przecież wiele czasu, prawdopodobnie będziemy musieli poświęcić na pielęgnację auta nawet cały dzień. Dlatego jeżeli nie mamy takiej ilości wolnego czasu, warto poszukać salonów auto detailingu, w których pracują profesjonaliści – to oni przeprowadzą dla nas pielęgnację naszego samochodu, aby znów wyglądał pięknie.