Podróż busami za granicę?

Podróż busami za granicę?

tani lotO ile w grę nie wchodzi bardzo daleka podróż, wiele osób ceni sobie zagraniczne wyjazdy własnymi samochodami. Pozwalają one na pełnią niezależność co do trasy i postojów, a w miejscu docelowym – na swobodne poruszanie się po okolicy. Dalekie podróże coraz częściej oznaczają lot samolotem, choć ceny biletów sprawiają, że nie każdy chce lub może skorzystać z tej opcji. Choć często można skorzystać z ofert tanich przewoźników, to jednak zwykle w taką podróż w cenie biletu można zabrać ze sobą jedynie bagaż podręczny, a za dodatkowy należy słono dopłacić.

Spośród pozostałych metod transportu, czyli pociągu i busów/autokarów, pociągi popularne są jedynie w podróżach do dużych miast. Powodem jest konieczność przesiadek na trasie, a nałożenie się na siebie kilku opóźnień może poważnie wydłużyć czas podróży. Ostatnia podróż pociągiemmetoda, kwitnąca od około dekady, to podróż busami i autokarami. Ich najpopularniejsze cele podróży to Niemcy, Holandia i Anglia, czasem także Francja i Włochy, jednak w tym zestawieniu zdecydowanie prowadzą nasi zachodni sąsiedzi i Wyspy Brytyjskie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę taką jak „przewóz osób Anglia Polska”, by znaleźć dziesiątki ofert różnych przewoźników.

Popularność busów wynika z kilku prostych czynników:

  • – cena biletu – znacznie niższa niż bilety lotnicze, nawet jeśli są oferowane jako tanie i promocyjne,
  • – możliwość zabrania nawet kilkudziesięciu kilogramów bagażu – co ma spore znaczenie w przypadku dłuższej podróży,
  • – wygodna podróż – choć podróż trwa długo, to jednak przebiega w komfortowych warunkach, często z dostępem do toalety i wifi,
  • – wielu przewoźników oferuje zabranie pasażerów ze wskazanego miejsca w kraju oraz zawiezienie ich we wskazane miejsce w kraju docelowym.

tani bus