Pośrednictwo w imporcie samochodów z zagranicy

Pośrednictwo w imporcie samochodów z zagranicy

Branża motoryzacyjna w zależności od rynku zbytu jest bardzo zróżnicowana, nie tylko pod względem cenowym. Dotyczy to również limitowanych modeli, wypuszczanych do konkretnego kraju, bądź wyposażenia i mocy silnika. W związku z tym wzrasta zainteresowanie importem samochodów z zagranicy, które są niedostępne bądź zdecydowanie za drogie w kraju.

Import aut z USA

samochody importowane ze stanów Istnieje wiele możliwości podjęcia się sprowadzenia pojazdu, jednak większość z nich jest bardzo kosztowna, bądź wymaga sporej ostrożności, by nie natrafić na oszusta. Osoby zainteresowane importem samochodów przede wszystkim powinny znaleźć na aukcjach internetowych produkt, którymi są zainteresowane. Dopiero w tym momencie podejmują decyzję czy samodzielnie wybiorą się w podróż po auto, czy jednak skorzystają z pomocy specjalistów. Aktualnie dostępnych jest wiele firm oferujących import samochodów ze stanów zjednoczonych wraz ze wszelkimi formalnościami. Stanowi to gwarancje, że pojazd zostanie wcześniej dokładnie sprawdzony i legalnie sprowadzony do kraju. Dotyczy to zwłaszcza modeli samochodów ekskluzywnych i limitowanych, które często na rynku europejskim się nie pojawiły, więc jedyną możliwością jest import z właściwego rynku zbytu.

samochody importowane ze stanów Wiele osób nie jest do końca przekonanych co do współpracy z pośrednikami. Jest to jednak zdecydowanie bezpieczniejsze i tańsze niż samodzielna wyprawa do Stanów, załatwianie wizy, przelotów i wszelkich formalności na miejscu. Nie mając pojęcia o tym jak wyglądają papiery zagranicą często można naciąć się na pojazdy bez możliwości rejestracji, zaklasyfikowane jako powypadkowe, bądź bez właściwych papierów. Na dodatek opłaty celne, podpisywanie umów, a nawet zorganizowanie ładunku może okazać się bardzo trudnym zadaniem. Dlatego pośrednicy oferują kompleksową obsługę, podając dokładne numery przewozu, aby klient na bieżąco sprawdzał gdzie aktualnie znajduje się jego samochód. A na dodatek opłacając prowizję dla firmy importującej z Ameryki kosztuje to zdecydowanie mniej, niż samodzielna przeprawa. Korzystanie z pośredników podczas sprowadzania rzadkich samochodów z zagranicy zapewnia pełną legalność oraz bezpieczeństwo pojazdu.

W większości przypadków prowizja dla importerów pobierana jest dopiero po dostarczeniu auta wraz z pełną dokumentacją. Transport zawsze jest odpowiednio zabezpieczany oraz otrzymuje swój indywidualny numer dając możliwość sprawdzania jego stanu. Pozwala to zaopatrzyć się w nowoczesny model samochodu z ekskluzywnym wyposażeniem w bardzo korzystnej cenie.