Samochody do wynajęcia – na co zwrócić uwagę?

Samochody do wynajęcia – na co zwrócić uwagę?

Wypożyczenie samochodu wydaje się być bardzo korzystną opcją, kiedy nasze własne cztery kółka odmówiły posłuszeństwa. Wtedy nadal możemy mieć taki sam lub podobny pojazd do użytku, za niewielką opłatą zależną od modelu auta i czasu wynajmu.

Wskazówki dotyczące wynajmu samochodów

Samochody do wynajęciaWybierając jednak opcję w wypożyczalni, warto jest zapoznać się z jej szczegółami, żeby wybrać tę najkorzystniejszą. Przede wszystkim warto jest sprawdzić przynajmniej kilka firm, żeby orientować się jak się kształtują ceny za samochody do wynajęcia z Katowic. Na pierwszym miejscu wyszukiwania możemy znaleźć zarówno najtańszą opcję, jak i najdroższą, więc nie powinniśmy się tym zbytnio sugerować. Cena najczęściej jest uzależniona od tego jak bogato wyposażone jest auto oraz czy interesuje nas wynajem krótko, średnio lub długoterminowy (im dłużej tym taniej za jedną dobę). Jednak za to samo auto można zapłacić różne kwoty, bo ceny kształtują firmy. Samochody do wynajęcia z Katowic powinny być także sprawne i względnie nowe. Wiele wypożyczalni chwali się, że ich auta nie są starsze niż dwa lata. To sprawia, że wiemy, iż jeździmy doskonałym sprzętem, który nie zepsuje się nam po drodze. Warto także zobaczyć jakie jest wyposażenie samochodu. Są takie wypożyczalnie, które małym druczkiem piszą, że auto z klimatyzacją, GPS-em, czy wideorejestratorem jest droższe, niż ze standardowym wyposażeniem. Trzeba się wcześniej upewnić, co posiada dane auto, bo wiadomo, że dealerzy oferują różne wyposażenia dla tego samego modelu.

Samochody do wynajęciaPrzy wynajmie warto zwrócić także uwagę na wygląd samochodu. W protokole przekazania powinny znaleźć się informacje o ewentulanych uszkodzeniach, który daje nam pewność, że nikt nie będzie nam mógł zarzucić, że to my spowodowaliśmy jakąś stłuczkę. Przed wynajmem trzeba też wiedzieć skąd auto będzie odbierane i gdzie odstawiane. Czy musi to być wypożyczalnia, czy też pracownicy mogą nam odstawić auto pod dom, a potem zabrać do salonu. W wypożyczalniach mających kilka punktów w różnych miastach istnieje możliwość odstawienia w innym punkcie niż brało się pojazd. Liczą się płatności. Najczęściej do wyboru jest gotówka lub karta, choć zdarzają się też płatności przelewami. Trzeba to sprawdzić wcześniej, żeby nic nas nie zaskoczylo przy oddawaniu auta np. brak gotówki, bo używamy tylko kart.

Podsumowując, przed wynajmem samochodu trzeba sprawdzić jaki model nas interesuje, jakie posiada wyposażenie oraz jaka wypożyczalnia oferuje najniższe ceny. Do tego liczy się forma płatności, miejsce odbioru auta oraz dokładny protokół przekazania.