Silos do przewozu towaru sypkiego

silos do przewozu mąki

Silosem nazywa się nie tylko budowle, w których magazynuje się paszę czy zboże, ale także zbiorniki ciśnieniowe, które montuje się na naczepach. Dzięki temu można przewieźć towar sypki na dowolną odległość. Czym charakteryzują się takie silosy? Najczęściej wykonane są z aluminium, gdyż to materiał, który charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami – jest nie tylko wyjątkowo wytrzymały, ale też bardzo lekki.

Budowa silosu do transportu materiałów sypkich

silos do przewozu mąkiW zależności od potrzeb, wybrać możemy silos o innej pojemności. Zazwyczaj producenci oferują zbiorniki o pojemności od 34 m3 do 64 m3. Bez problemu więc nawet mniejsze przedsiębiorstwa, które przewożą mniejszą ilość towaru, znajdą odpowiednie zaplecze sprzętowe do transportu swoich produktów. Taki silos do przewozu mąki może posiadać górny właz, jak też otwierane dno – wszystko zależy od naszych oczekiwań. Jeśli będziemy mieć takie otwierane dno, wówczas do sterowania wykorzystuje się specjalny panel, który umieszczony jest na tyle pojazdu. Poszukując zaawansowanych rozwiązań, możemy zdecydować się też na silos z opcją unoszenia zbiornika do góry. Taki silos jest wyposażony bowiem w specjalne tłoki hydrauliczne, które, jeśli są odpowiednio naoliwione, wykonają to zadanie bez problemu. Równocześnie istnieje opcja zakupu silosu z więcej niż jedną komorą.

silos do przewozu mąkiZ tego najlepiej skorzystać, gdy możemy przewieźć kilka produktów – dzięki temu od razu mamy z głowy ich segregację. Nie musimy martwić się także rozładunkiem, ponieważ takie silosy mają oddzielny zawór rozładowczy do każdej komory. Oczywiście jeśli poszukujemy jedynie silosu do przewozu mąki, wówczas takie rozwiązanie nie jest potrzebne, wystarczy jednokomorowy zbiornik. Za to powinniśmy wiele uwagi poświęcić doborowi węża rozładunkowego, dzięki czemu będzie możliwe szybkie wydmuchanie towaru w określone miejsce. Pamiętajmy, że mąka jest produktem spożywczym. W związku z tym naczepa z silosem powinna posiadać certyfikaty, które poświadczają, że może być ona wykorzystywana do kontaktu z żywnością. Jest to kwestia związana z bezpieczeństwem, dlatego nie należy jej zaniedbywać. Przeglądając oferty producentów pojazdów transportowych, z pewnością znajdziemy szeroki wybór silosów do przewozu mąki.

Wybierzmy ten, który spełnia nasze oczekiwania pod każdym względem. Zarówno jeśli chodzi o jego pojemność, jak i sposób wyładowywania towaru. Równocześnie jednak nie zapominajmy o wyglądzie zewnętrznym pojazdu. Nie chcemy przecież, aby szpecił on teren naszej firmy. Dobrze więc, gdy to pojazd nowoczesny, który atrakcyjnie się prezentuje.