W trosce o tapicerkę samochodową

Tapicerka w samochodzie nie ma łatwego życia: regularnie wcierane są w nią zabrudzenia wnoszone na ubraniach, szczególnie na kurtkach i płaszczach, do wnętrza dociera kurz i spaliny. Do tego swoje piętno odciskają też wożone autem zwierzęta. Nie można też nie wspomnieć o różnego rodzaju plamach po jedzeniu i napojach, okruszkach, śladach po przewożeniu różnego rodzaju przedmiotów… Krótko mówiąc, jest co sprzątać – póki jeszcze można doczyścić większość zabrudzeń.

czyszczenie tapicerki - efekt końcowyW przypadku nowej tapicerki nowe plamy można próbować ostrożnie usunąć domowymi sposobami lub przy pomocy środków polecanych do wnętrz aut, jednak należy uważać, aby nie przemoczyć materiału i jego wypełnienia, ponieważ zaowocuje to brzydkimi zaciekami. W przypadku starszej czy intensywniej użytkowanej tapicerki sprawa ma się o tyle gorzej, że po dokładnym oczyszczeniu materiału pokaże się… plama jaśniejszego, czystego materiału na tle równomiernie zabrudzonej tapicerki. Zamiast ryzykować samodzielne pranie całej tapicerki (ryzyko odbarwienia czy powstania zacieków jest duże, do tego dochodzi problem wcierania brudu głębiej w materiał, zamiast usuwania go), lepiej powierzyć samochód specjalistom w tej dziedzinie.

Gdy decydujemy się na kompleksowe czyszczenie tapicerki Warszawa czy inne duże miasto będzie najlepszym wyborem ze względu na konkurencyjne ceny różnych zakładów specjalizujących się w takich pracach. Profesjonalne pranie pozwoli na usunięcie nowszych i starszych zabrudzeń: głęboko wbitego brudu, plam, włosów czy zwierzęcej sierści. Do tego dochodzi usunięcie nieprzyjemnych zapachów np. po rozlanych płynach, po dymie papierosowym czy po zwierzętach. Tak odświeżone wnętrze będzie nie tylko czyste i pachnące, ale również odzyska swoje pierwotne, wyraźniejsze kolory. Do tego niebagatelne znaczenie ma fakt, że wszystkie prace przebiegają szybciej i dokładniej niż w domowych warunkach, a samochód już następnego dnia może być gotowy do użytku, podczas gdy po czyszczeniu w domowych warunkach mógłby schnąć nawet przez kilka dni.

  czyszczenie tapicerki - rezultat