Zalety nowoczesnej kamery samochodowej

Zalety nowoczesnej kamery samochodowej

Niejasne sytuacje na drodze zdarzają się codziennie – wystarczy, że jakiś kierowca zagapi się i popełni błąd, a już może się to wiązać z groźnymi skutkami, na przykład z kolizją. Najgorsze jest, że w takiej sytuacji nikt nie chce się przyznać do winy – żaden kierowca nie chce płacić mandatów ani dostawać punktów karnych.

Kamery samochodowe nagrywające w pętli

kamery samochodoweJednakże przecież ktoś winny być musi – jeżeli nie chcemy się kłócić i dochodzić swoich praw, warto zamiast tego po prostu zamontować kamerę samochodową w swoim pojeździe. Obecnie takie urządzenia posiadają wyjątkowo małe gabaryty, dzięki czemu nie zakłócają widoczności podczas jazdy – nie będą nas rozpraszały. Jeszcze całkiem niedawno, gdy technologia nie była tak rozwinięta, kamery samochodowe miały dość spore rozmiary. Dziś jednak taki problem nie istnieje, a na malutkie urządzonko nie będziemy zupełnie zwracać uwagi, mimo iż ono cały czas będzie nagrywało to, co dzieje się przed samochodem podczas jazdy. Najnowsze rejestratory posiadają wbudowany czujnik ruchu, co jest kolejną ważną zaletą. Oznacza to bowiem, że nie musimy pamiętać o uruchamianiu kamery za każdym razem, gdy tylko wsiądziemy do pojazdu. Dzięki czujnikowi ruchu kamera taka włączy się automatycznie.

kamery samochodoweNie znaczy to jednak, że gdy staniemy na światłach, to nagle kamera się wyłączy, ponieważ nasz pojazd się nie rusza – producenci zadbali o to, aby tak się nie działo, dlatego jeżeli w oku kamery znajduje się inny poruszający się pojazd, to i tak kamera nie zatrzymuje nagrywania. Czym jeszcze wyróżniają się nowoczesne kamery samochodowe? Ciekawą funkcją jest nagrywanie w pętli. O co chodzi? Nie musimy samodzielnie usuwać starych nagrań, ponieważ zostaną one nadpisane przez nowe, gdy tylko skończy się miejsce na dysku kamery. Jest to także duże udogodnienie, ponieważ sprawia, że właściwie nie musimy tracić swojego czasu na obsługiwanie kamery. Nie musimy pamiętać o takich sytuacjach jak pełen dysk kamery – nagrywanie w pętli sprawi, że kamera nadal będzie działać mimo braku miejsca na dysku. Jakie jeszcze funkcje posiadają wysokiej jakości kamery samochodowe? Warto wspomnieć o WDR – to funkcja mająca wpływ na jakość obrazu podczas zmieniających się warunków oświetleniowych.

Ciemno, jasno, znowu ciemno – kamera i tak odpowiednio zarejestruje obraz, a jego wysoka jakość sprawi, że wszystko będzie idealnie czytelne. Podsumowując, nowoczesne kamery samochodowe posiadają szereg udogodnień, dzięki którym kierowcy nie muszą przejmować się obsługą kamery – uruchamia się zawsze automatycznie poprzez czujnik ruchu.